Bocianie gniazdo – doskonała zabawka na plac zabaw - Drewniane place zabaw dla dzieci | Ogrodowe | Woodlit.pl

Bocianie gniazdo – doskonała zabawka na plac zabaw

Utworzono 21-03-2022
Bocianie gniazdo – doskonała zabawka na plac zabaw

Dobra huśtawka dla dziecka to taka, która zapewni mu radość i dobrą zabawę. Znaczenie ma także materiał siedziska, który powinien być wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne oraz komfortowy w użytkowaniu. Wybierając huśtawkę do ogrodu warto upewnić się, że będzie ona pasowała naszym pociechom, a jednocześnie będzie funkcjonalna. Idealnie sprawdzi się huśtawka bocianie gniazdo.

Zamiast klasycznych huśtawek

Huśtawka bocianie gniazdo różni się nieco od tradycyjnych huśtawek, stanowiąc dla nich doskonałą alternatywę. Posiada ona okrągły kształt, który nieco przypomina właśnie gniazdo bocianie. Kształt oraz wykonanie huśtawki umożliwia dziecku doskonałą zabawę, również w gronie rówieśników. Na huśtawce tego typu zmieścić się może bowiem więcej niż jedno dziecko.

Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo idealnie nadaje się do zainstalowania na świeżym powietrzu, gdyż jest wykonana z dobrej jakości materiału. Jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych – deszczu czy promieni słonecznych. Zapewnia również dzieciom bezpieczeństwo, gdyż jest bardzo stabilna. Większość huśtawek typu bocianie gniazdo może udźwignąć spory ciężar – dopuszczalne obciążenie jest znaczenie wyższe niż w przypadku tradycyjnych huśtawek.

Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo – na co zwrócić uwagę?

Wybierając huśtawkę do ogrodu należy wziąć przede wszystkim pod uwagę wiek dziecka, które będzie z niej korzystać. Bocianie gniazdo nadaje się dla starszych dzieci, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci barierek. To idealne rozwiązanie również przy większej grupie dzieci – mogą się na niej bujać jednocześnie.

W celu zapewniania komfortu małym użytkownikom, należy zwrócić uwagę na odpowiedni montaż huśtawki. Powinna ona zostać zainstalowana na dostosowanej do wzrostu malucha wysokości, co umożliwi mu swobodną zabawę.

Decyzja o tym, na jaką huśtawkę się zdecydować, zależy od indywidualnych oczekiwań. Bardzo ważne jest jednak zadbanie o bezpieczeństwo, dlatego wybrany model powinien posiadać niezbędne atesty oraz certyfikaty. Należy także zwrócić uwagę na wykonanie bocianiego gniazda – powinno być one stworzone z wysokiej jakości, nieprzemakalnych materiałów, odpornych na czynniki zewnętrzne. Powinno również posiadać zestaw solidnych mocowań.

Warto także pamiętać, że choć konstrukcja huśtawki typu bocianie gniazdo jest bezpieczna, to kluczowe jest przestrzeganie zasad gwarantujących bezpieczeństwo. Zapoznać się należy z kategorią wiekową oraz maksymalną, dopuszczalną wagą użytkowników, a także zapewnić huśtawce odpowiednie mocowanie, na stabilnej konstrukcji. Zabawa dziecka lub grupy dzieci powinna być również nadzorowana przez osobę dorosłą.

Bocianie gniazdo, czyli huśtawka dla dzieci i dorosłych

Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo to sposób na wspólną zabawę w grupie rówieśniczej. Duże siedzisko i wysoka wytrzymałość na obciążenie sprawiają, że możliwe jest jednoczesne korzystanie z niej przez kilkoro dzieci. Co więcej, można również zdecydować się na kilkuosobowe huśtawki bocianie gniazdo, które umożliwiają zabawę większej grupie pociech.

Z huśtawek tego typu mogą korzystać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, a nawet dorośli! Jest ona przygotowana na większe obciążenie – może zapewnić rodzicom chwilę relaksu, gdy obserwują swoje pociechy podczas zabawy na placu zabaw. Co więcej, huśtawka bocianie gniazdo może być również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo – podsumowanie

Huśtawka bocianie gniazdo to gwarancja doskonałej zabawy dziecka. Zapewnia ona relaks, możliwość wyciszenia, pozytywnie wpływa na zmysły. Jednocześnie, daje ona szansę na świetną i kreatywną zabawę, nawet w większej grupie dzieci – jej budowa umożliwia równoczesne korzystanie przez kilka osób (przy czym niezbędne jest sprawdzenie dopuszczalnego obciążenia).

Huśtawkę bocianie gniazdo na czas zimowy dobrze jest przykryć pokrowcem lub przechować np. w garażu, co zapewni jej dłuższą trwałość. Może ona posłużyć przez długie lata, szczególnie w przypadku wyboru urządzenia dobrej jakości, wykonanego z wytrzymałych materiałów.

W ofercie Woodlit znajduje się kilka modeli huśtawek typu bocianie gniazdo. Wszystkie z nich są wykonane z wysokiej jakości materiałów, są stabilne, wytrzymałe i bezpieczne. Zapewniają dzieciom, a niekiedy również i dorosłym, doskonałą zabawę!

Jakie drewno na plac zabaw dla dzieci wybrać?

Decydując się na budowę placu zabaw czy to w przestrzeni publicznej, czy we własnym ogrodzie, niezbędne jest podjęcie kilku kluczowych…

Jak zadbać o bezpieczeństwo na placu zabaw?

Przydomowy plac zabaw w ogródku stanowi doskonałe miejsce do zabawy dziecka. Jednocześnie, pozwala na rozwijanie kreatywności, naukę koordynacji ruchowej, a…

Kolorowy plac zabaw – jaki wybrać?

Zabawa na placu zabaw ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka, wpływając na różne zmysły. Jednym z nich jest zmysł wzroku,…

Jak zadbać o czystość piasku w piaskownicy?

Plac zabaw to miejsce, w którym dziecko rozwija swoją kreatywność, a także nabywa umiejętności wchodzenia w różne interakcje z rówieśnikami….

Jaki wybrać plac zabaw na ogródek?

Nie ma chyba dziecka, które nie uwielbiałoby zabawy na placu zabaw. Wielu rodziców chcąc zadbać o atrakcyjną formę spędzania czasu…

Jak zrobić plac zabaw dla dziecka?

Dzieci uwielbiają się bawić na placach zabaw – sprawia im to ogromną radość i stanowi jedną z ulubionych form spędzania…

Czym wyłożyć plac zabaw? Wybór nawierzchni do placu zabaw

Place zabaw różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyposażeniem, lecz również zastosowaną nawierzchnią. W przypadku placów zabaw znajdujących się w…

Co powinno znajdować się na placu zabaw?

Plac zabaw to przede wszystkim idealne miejsce do zabawy dzieci. Jednakże od tego, w jaki sposób zostanie on wyposażony, zależy…