Akcesoria na plac zabaw – TOP 5 produktów - Drewniane place zabaw dla dzieci | Ogrodowe | Woodlit.pl

Akcesoria na plac zabaw – TOP 5 produktów

Utworzono 21-03-2022
Akcesoria na plac zabaw – TOP 5 produktów

Stworzenie kreatywnego placu zabaw dla dziecka, który rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i zapewni mu fantastyczną zabawę, to marzenie wielu rodziców. Akcesoria na plac zabaw pozwalają na urozmaicenie miejsca zabawy pociechy, rozwijają jej kreatywność, wspomagają naukę koordynacji ruchowej. Jakie akcesoria wybrać, aby plac zabaw był atrakcyjny dla dziecka? Oto nasze propozycje!

Pomysły na przydomowy plac zabaw

Korzystanie z placów zabaw przez dzieci pozwala im na zwalczenie nudy, przyjemne spędzanie czasu, rozwijanie wyobraźni, poprawę koordynacji ruchowej, naukę motoryki małej oraz naukę samodzielności. Zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko frajda dla dzieci, lecz także sposób na zadbanie o ich prawidłowy rozwój. Na placach zabaw dzieci nabywają również umiejętności społecznych, ucząc się współdziałania z rówieśnikami.

Plac zabaw w ogrodzie powinien zostać odpowiednio przemyślany, aby stanowił dla dzieci atrakcję i zachęcał je do aktywnej zabawy oraz uruchomienia wyobraźni. Właśnie dlatego powinien on zostać odpowiednio wyposażony w akcesoria, takie jak zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe oraz inne produkty, które urozmaicą zabawę.

Place zabaw – akcesoria

Akcesoria na plac zabaw o różnych kształtach i kolorach to sposób na zapewnienie dziecku frajdy, a także zmotywowania go do aktywności fizycznej oraz pobudzenia twórczego myślenia. Jak stworzyć dziecku atrakcyjny, przydomowy plac zabaw, który zachęci go do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Warto postawić na różnorodne urządzenia, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie, akcesoria do wspinaczki, a także elementy jak lornetka czy koło sterowe.

  1. Zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia na placu zabaw to absolutny must have, zapewniający frajdę wszystkim dzieciom. Korzystanie ze zjeżdżalni pozwala na naukę kontrolowania własnego ciała, koordynacji ruchowej, a przy okazji jest fantastyczną rozrywką.

W naszej ofercie znajdują się zjeżdżalnie o różnej długości, które można dobrać do wieku dziecka oraz do jego umiejętności. Wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości zjeżdżalnie znajdujące się w ofercie naszej firmy to gwarancja bezpieczeństwa oraz trwałości. Są one odporne na warunki atmosferyczne, a także bardzo stabilne.

  1. Huśtawka bocianie gniazdo

W odróżnieniu od tradycyjnych huśtawek, bocianie gniazdo posiada okrągły kształt i większą powierzchnię, a także wyższe dopuszczalne obciążenie. To idealne rozwiązanie w przypadku chęci zabawy w większym gronie dzieci.

Bocianie gniazdo jest dostępne w naszej ofercie w różnych kolorach, a nawet kształtach. Każdy dobierze produkt idealny dla siebie. Siedziska są wykonane z doskonałej jakości materiału, odpornego na czynniki atmosferyczne.

  1. Huśtawka

Huśtawki to niezastąpiony element placów zabaw. Oprócz bogatej oferty huśtawek – wyboru ich kształtu oraz koloru, gwarantujemy ich najwyższą jakość wykonania. Są one wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów, odpornych na warunki pogodowe, w tym na deszcz czy promieniowanie UV.

  1. Koło sterowe i lornetka

Akcesoria, takie jak ster czy lornetka pozwalają dzieciom na zabawę w małych odkrywców. Dziecko może poczuć się jak kapitan statku trzymając w rękach ster i wypatrując lądu przez lornetkę. To idealne akcesoria na plac zabaw do kreatywnej zabawy, pozwalające na rozwijanie twórczego myślenia dziecku. Woodlit oferuje różne akcesoria, w tym koło sterowe, lornetkę czy peryskop, które uatrakcyjnią ogrodowy plac zabaw.

  1. Kamienie wspinaczkowe

Elementy do budowy ścianki wspinaczkowej, a także wszelkiego rodzaju liny i drabinki, są szczególnie rekomendowane dla starszych dzieci, które poszukują wyzwań ruchowych. Wspinaczka pozwala na rozwijanie koordynacji ruchowej dziecka i zdobywanie przez niego nowych umiejętności.

Jak zadbać o czystość piasku w piaskownicy?

Plac zabaw to miejsce, w którym dziecko rozwija swoją kreatywność, a także nabywa umiejętności wchodzenia w różne interakcje z rówieśnikami….

Co powinno znajdować się na placu zabaw?

Plac zabaw to przede wszystkim idealne miejsce do zabawy dzieci. Jednakże od tego, w jaki sposób zostanie on wyposażony, zależy…

Czym wyłożyć plac zabaw? Wybór nawierzchni do placu zabaw

Place zabaw różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyposażeniem, lecz również zastosowaną nawierzchnią. W przypadku placów zabaw znajdujących się w…

Ile kosztuje plac zabaw?

Plac zabaw to miejsce, w którym dzieci rozwijają się pod względem fizycznym – ćwiczą koordynację ruchową, poprawiają sprawność swojego ciała,…

Wspinaczka – wpływ na rozwój dziecka

Wspinaczka to przede wszystkim doskonała zabawa dla każdego dziecka. Jednak to nie wszystko – wspinanie się to również świetny sposób…

Naturalny plac zabaw – co to oznacza?

Plac zabaw kojarzy się często z ogólnodostępnym miejscem zlokalizowanym w miejscu publicznym np. pomiędzy blokami na dużych osiedlach. Jednak tego…

Elementy na place zabaw, których nie może zabraknąć

Dzieci lubią spędzać czas na placu zabaw, gdyż stanowi to dla nich atrakcję i sprawia im radość. Decydując się na…

Pomysł na plac zabaw – jak go znaleźć?

Umieszczenie w ogródku drewnianego placu zabaw to sposób, aby zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzieci mają…