Czy place zabaw dla dzieci z drewna są ekologiczne? - Drewniane place zabaw dla dzieci | Ogrodowe | Woodlit.pl

Czy place zabaw dla dzieci z drewna są ekologiczne?

Utworzono 30-11-2021
Czy place zabaw dla dzieci z drewna są ekologiczne

Swobodna zabawa na placu zabaw na świeżym powietrzu pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię, służy ich rozwojowi ruchowemu, a także jest bardzo istotna z punktu widzenia ich zdrowia. Ze względu na rosnącą świadomość społeczeństwa dotyczącą konieczności ochrony środowiska naturalnego powstaje coraz więcej ekologicznych placów zabaw, które bazują na naturalnych surowcach, bezpiecznych dla dzieci, jak i dla przyrody. Drewno to naturalny surowiec, który doskonale sprawdza się do wykonywania ekologicznych placów zabaw.

Ekologiczny plac zabaw – czyli jaki?

Ekologiczne place zabaw dla dzieci są stworzone z naturalnych materiałów, w tym przede wszystkim z dobrej jakości drewna. Drewniane place zabaw są niezwykle wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu, a także nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Wielu producentów drewnianych placów zabaw stawia na produkcję swoich urządzeń z certyfikowanego drewna, które charakteryzuje się trwałością i odpornością. Drewniane place zabaw dla dzieci mogą zatem służyć przez długie lata.

O ekologicznych placach zabaw mówi się coraz więcej – wykorzystywanie naturalnych surowców jest nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, a także bezpieczne dla dzieci. Nie ma ryzyka, że materiał będzie zawierał szkodliwe substancje i zagrażał zdrowiu najmłodszych użytkowników. Idealnym wyborem są w tym przypadku drewniane place zabaw. Dodatkowo, drewno to zasób, który ulega biodegradacji – rozkłada się w całkowicie naturalny sposób, nie szkodząc naszej planecie.

Ekologiczne place zabaw – wybór urządzeń zabawowych

Ekologiczne place zabaw stworzone są w oparciu o naturalne materiały. Powstają one w zgodzie z zasadami ekologii, a do ich stworzenia wykorzystuje się surowce, które nie posiadają negatywnego wpływu na środowisko. Do budowy konstrukcji idealnie sprawdzi się zatem drewno, z którego wykonać można różnego rodzaju urządzenia zabawowe, takie jak:

Piaskownice

Podstawowym wyposażeniem niemal każdego placu zabaw jest piaskownica, która idealnie rozwija motorykę małą, kształtuje wyobraźnię dziecka, a także pozwala na tworzenie interakcji społecznych z rówieśnikami. Drewniana piaskownica idealnie wpisuje się w ideę ekologicznego placu zabaw, gdyż zarówno drewno użyte do jej zbudowania, jak i piasek są materiałami przyjaznymi środowisku naturalnemu. W przypadku piaskownicy warto wybrać model, który pozwoli zachować czystość piasku, czyli z drewnianą pokrywą chroniącą przed zwierzętami oraz warunkami atmosferycznymi. Drewniane mogą być również elementy takie jak daszek nad piaskownicą czy ławka, na której można przysiąść przyglądając się swobodnej zabawie dziecka.

Domki z drewna

Drewniany domek na placu zabaw dla dzieci to idealny sposób na zabawę dziecka w sposób kreatywny. Umożliwia on odgrywanie różnych ról oraz naukę kontaktów społecznych z innymi dziećmi. Użyte do wykonania drewnianego domku dla dzieci drewno to zasób naturalny i ekologiczny, który zapewnia najmłodszym bezpieczeństwo, a także jest przyjazny dla naszej planety.

Huśtawki

Nie da się ukryć, że huśtawki stanowią niezwykle ważny element placów zabaw – chyba nie ma malucha, który by ich nie lubił. Co więcej, wykonanie prostej, ekologicznej huśtawki jest stosunkowo łatwe – wystarczy wyszlifowana deska oraz dwa kawałki liny. Stelaż huśtawki wykonany z solidnego, certyfikowanego drewna to również pewność jego wytrzymałości.

Pozostałe wyposażenie ekologicznego placu zabaw

Co jeszcze może znaleźć się na ekologicznym placu zabaw? Przede wszystkim ważne, aby zastosować jak najwięcej materiałów naturalnych, zaś nie nadużywać produktów z tworzyw sztucznych. Z drugiej kategorii surowców wykonane mogą zostać zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy drabinki.

Istotne jest także, aby ekologiczny plac zabaw stworzony został w oparciu o materiały wysokiej klasy, które wyróżnia wysoka trwałość. To możliwość korzystania z urządzeń przez lata. Drewno wykorzystywane do stworzenia konstrukcji powinno posiadać również niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo.

Drewniane place zabaw – postaw na eko rozwiązania!

Ekologiczne place zabaw doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowym ogrodzie, na działce rekreacyjnej, jak i w przestrzeni publicznej. Zachęcają one dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, uaktywniają ruchowo, rozwijają wyobraźnię. Dodatkowo, uczą od najmłodszych lat, że warto troszczyć się o środowisko naturalne i o naszą planetę. To sposób na kształtowanie dobrych, świadomych nawyków u dzieci.

Jeśli poszukujesz firmy, która wykona ekologiczny, drewniany plac zabaw, skorzystaj z oferty firmy Woodlit. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów stworzonych z certyfikowanego drewna cedrowego. Bogaty wybór drewnianych placów zabaw dla dzieci sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze place zabaw zawierają produkty takie jak piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, domki oraz inne akcesoria rozwijające wyobraźnię i kształtujące motorykę dzieci.

Od lat budujemy drewniane place zabaw w różnych obiektach – hotelach, przedszkolach, osiedlach, a także w przydomowych ogródkach. Wykonane przez nas place zabaw posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa, zapewniają bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom, a także są zrobione z wysokiej jakości materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Mogą służyć całym dzieciom przez wiele lat.

Doskonale wiemy, że ekologiczne rozwiązania wykorzystujące naturalne surowce świetnie sprawdzają się w kreatywnej zabawie dzieci, a także są bezpieczne dla naszej planety. Chętnie pomożemy wybrać najlepszy ekologiczny plac zabaw dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Zabawa na placu zabaw a rozwój społeczny dziecka

Zabawa na placu zabaw a rozwój społeczny – czy istnieje pomiędzy nimi powiązanie? Jak najbardziej! Na placu zabaw dzieci spotykają…

Plac zabaw w przedszkolu – jakie urządzenia zabawowe wybrać?

Plac zabaw daje najmłodszym możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystnie wpływa na rozwój fizyczny, umysłowy, jak i emocjonalny. Dzięki niemu dzieci…

Jaki plac zabaw do ogrodu wybrać?

Dzieci uwielbiają zabawę na placach zabaw – to dla nich wielka frajda. Jednakże zabawa na świeżym powietrzu podczas budowania zamków…

Kto buduje place zabaw?

Decydując się na budowę placu zabaw czy to w przestrzeni publicznej, czy też prywatnie, musimy znaleźć odpowiednią firmę, która zajmie…

Jakie drewno na plac zabaw dla dzieci wybrać?

Decydując się na budowę placu zabaw czy to w przestrzeni publicznej, czy we własnym ogrodzie, niezbędne jest podjęcie kilku kluczowych…

Plac zabaw z atestem – dlaczego to tak ważne?

Place zabaw to przestrzeń do zabawy dla dzieci, a także ich rozwoju motorycznego, społecznego oraz umysłowego. Jednakże w przypadku placów…

Wspinaczka – wpływ na rozwój dziecka

Wspinaczka to przede wszystkim doskonała zabawa dla każdego dziecka. Jednak to nie wszystko – wspinanie się to również świetny sposób…

Czym wyłożyć plac zabaw? Wybór nawierzchni do placu zabaw

Place zabaw różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyposażeniem, lecz również zastosowaną nawierzchnią. W przypadku placów zabaw znajdujących się w…