Drewniany plac zabaw dla dzieci - projekt ma kluczowe znaczenie - Drewniane place zabaw dla dzieci | Ogrodowe | Woodlit.pl

Drewniany plac zabaw dla dzieci – projekt ma kluczowe znaczenie

Utworzono 16-11-2022

Przydomowy plac zabaw dla dzieci może zostać wykonany z różnych materiałów, jednak najbardziej bezpiecznym, trwałym i harmonijnie wpisującym się w otoczenie ogrodu jest drewniany plac zabaw dla dzieci. Projekt placu zabaw ma w tym przypadku ogromne znaczenie! Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, a także wybrać dobrego wykonawcę. Dlaczego jest to ważne? I jak przygotować plan budowy placu zabaw w ogrodzie?

Drewniany plac zabaw dla dzieci – od czego zacząć?

Decyzja o budowie placu zabaw dla dzieci w ogrodzie jest związana z chęcią zapewnienia pociechom bezpiecznej, komfortowej przestrzeni do spędzania aktywnego i kreatywnego czasu na świeżym powietrzu. Materiałem, z którego wykonana jest konstrukcja jest bardzo często drewno, które w sposób harmonijny wpisuje się w architekturę ogrodu, a przy tym jest bardzo bezpieczne, stabilne i komfortowe w użytkowaniu (nie nagrzewa się pod wpływem wysokiej temperatury, tak jak np. place zabaw wykonane z metalu). Po podjęciu decyzji o budowie placu zabaw z drewna należy jednak zastanowić się nad jego projektem. Jakie aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę?

Wielkość placu zabaw dla dzieci

Plac zabaw w ogrodzie powinien być przede wszystkim dopasowany do wielkości terenu, który możemy na niego przeznaczyć. Innej wielkości plac zabaw będzie można wybudować, gdy do dyspozycji mamy 200 m2, a inny gdy 1000 m2. Warto rozważyć, jaką przestrzeń chcemy przeznaczyć na budowę konstrukcji.

Usytuowanie placu zabaw

Kolejnym istotnym aspektem jest usytuowanie placu zabaw. Należy zastanowić się, w którym miejscu drewniany plac zabaw nie będzie ograniczał swobodnego poruszania się po ogrodzie, a także harmonijnie wpisywał się w jego przestrzeń. Miejsce powinno być zapewniać także bezpieczeństwo malucha, dlatego dobrze wybudować go w dobrze widocznej części ogrodu oraz na obszarze, który nie jest mocno nasłoneczniony.

Jak wybrać wyposażenie placu zabaw?

Projekt placu zabaw dla dzieci powinien uwzględniać jego wyposażenie. Poszczególne sprzęty powinny być dopasowane do wieku, zainteresowań oraz umiejętności dziecka. Całość ma być również atrakcyjna dla pociech. W jakie elementy można wyposażyć plac zabaw?

  • piaskownica,
  • zjeżdżalnia,
  • huśtawka,
  • bocianie gniazdo,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • liny do wspinania,
  • domek.

Wyposażenie na placach zabaw ma ogromne znaczenie, dlatego przygotowując projekt drewnianego placu zabaw warto dokładnie przemyśleć, co lubią nasze pociechy. Należy również uwzględnić rozwój dziecka i postawić taki plac zabaw, który zainteresuje zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Kupić czy zrobić domowy plac zabaw dla dzieci?

Przed realizacją placu zabaw w ogrodzie wiele osób zadaje sobie pytanie: kupić czy zrobić plac zabaw samodzielnie? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Samodzielne wykonanie wiąże się z koniecznością poświęcenia czasu oraz posiadaniem odpowiednich umiejętności, ponieważ wykonanie stabilnej konstrukcji wcale nie jest tak prostym zadaniem. Z tej przyczyny warto rozważyć zakup gotowego placu zabaw dla dzieci od sprawdzonej, rzetelnej firmy. Wykonany z wysokiej jakości materiałów plac zabaw posłuży przez wiele lat, a jednocześnie zagwarantuje dzieciom bezpieczeństwo.

Komu zlecić budowę placu zabaw?

Wykonanie projektu oraz realizację budowy placu zabaw dla dzieci warto zlecić dobrej, doświadczonej firmie. Zyskujemy dzięki temu gwarancję, że plac zabaw posłuży naszym pociechom przez lata, będzie stabilny i bezpieczny, a przy tym nie straci swoich walorów estetycznych.

Firma Woodlit to najlepszy wybór z kilku powodów. Przede wszystkim oferujemy drewniane place zabaw dla dzieci wykonane z dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy materiał, jakim jest drewno cedrowe, które wyróżnia duża odporność na działanie czynników atmosferycznych. Jest to wysokiej jakości materiał, który służy przez wiele lat, bez ryzyka utraty stabilności i swoich właściwości.

Nasze projekty placów zabaw są dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. W naszej ofercie znajdują się zarówno małe place zabaw przeznaczone dla mniejszych powierzchni, jak i naprawdę duże place zabaw, które usytuować można w większych przestrzeniach. Wśród elementów zabawowych znaleźć można bogaty wybór akcesoriów, takich jak piaskownice, huśtawki, bocianie gniazda, domki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, które dzieci wykorzystują w kreatywny sposób.

Wspinaczka – wpływ na rozwój dziecka

Wspinaczka to przede wszystkim doskonała zabawa dla każdego dziecka. Jednak to nie wszystko – wspinanie się to również świetny sposób…

Jak zrobić plac zabaw dla dziecka?

Dzieci uwielbiają się bawić na placach zabaw – sprawia im to ogromną radość i stanowi jedną z ulubionych form spędzania…

Zalety posiadania przydomowego placu zabaw

Większość z nas będąc dziećmi korzystała z placów zabaw. I chyba nie ma malucha, który by takiej formy zabawy i…

Akcesoria na plac zabaw – TOP 5 produktów

Stworzenie kreatywnego placu zabaw dla dziecka, który rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i zapewni mu fantastyczną zabawę, to marzenie wielu rodziców. Akcesoria…

Integracja sensoryczna a plac zabaw

Dla rozwoju dziecka bardzo duże znaczenie ma integracja sensoryczna, czyli zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców oraz informacji dostarczanych z…

Jak zadbać o czystość piasku w piaskownicy?

Plac zabaw to miejsce, w którym dziecko rozwija swoją kreatywność, a także nabywa umiejętności wchodzenia w różne interakcje z rówieśnikami….

Jak zaprojektować plac zabaw dla dzieci?

Wykonanie projektu placu zabaw wiąże się z koniecznością ustalenia wielu istotnych szczegółów. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno estetykę wykonania, funkcjonalność,…

Jakie powinny być place zabaw?

Plac zabaw jest miejscem przeznaczonym do zabawy przez dzieci, dlatego powinien on być dla ich interesujący, zachęcający do aktywności, kreatywnego…