Ile kosztuje plac zabaw? - Drewniane place zabaw dla dzieci | Ogrodowe | Woodlit.pl

Ile kosztuje plac zabaw?

Utworzono 22-12-2021
Ile kosztuje plac zabaw

Plac zabaw to miejsce, w którym dzieci rozwijają się pod względem fizycznym – ćwiczą koordynację ruchową, poprawiają sprawność swojego ciała, uczą się je kontrolować, a także pod względem umysłowym – kształtuje wyobraźnię i zachęca do twórczego myślenia. To również przestrzeń, która pozwala na naukę umiejętności społecznych. Jak zatem widać plac zabaw ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci, dlatego tak ważne jest inwestowanie w odpowiednie urządzenia zabawowe.

Inwestycja w plac zabaw wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Wpływ na cenę placu zabaw mają różne czynniki, takie jak chociażby wybrane elementy, wielkość placu zabaw, zastosowane materiały, rodzaj nawierzchni bezpiecznej. Dużo zależy także od projektu placu zabaw oraz jego otoczenia. Dowiedz się, ile kosztuje plac zabaw i od czego zależy jego cena.

Przydomowy plac zabaw dla dzieci – cena

Ceny placów zabaw do ogrodu mogą być różne. Zazwyczaj wahają się one od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cena będzie zależeć o wielu czynników – wybranego materiału, producenta, posiadanych atestów, montażu placu zabaw, wielkości, wybranego wyposażenia, akcesoriów. Na finalną cenę będą miały również wpływ czynniki takie jak wybór nawierzchni pod plac zabaw czy ogrodzenie.

Warto wiedzieć, że na przydomowym placu zabaw nie warto oszczędzać. Certyfikowany plac zabaw, posiadający niezbędne atesty i spełniający wymogi norm prawnych gwarantuje bezpieczeństwo dzieci korzystających z placu zabaw.

Cena placu zabaw – od czego zależy?

Wykonanie placu zabaw wiąże się z kosztami, jednak ich kwota może być bardzo różna. Ceny placu zabaw wahają się w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rozbieżność ta wynika z kilku czynników.

Wielkość placu zabaw

Cena placu zabaw zależy przede wszystkim od tego, na jaki projekt placu zabaw się zdecydujemy. W przypadku dużych placów zabaw, o znacznej powierzchni i skomplikowanej konstrukcji, cena będzie wyższa, niż wtedy, gdy zdecydujemy się na prosty plac zabaw składający się z kilku niezbyt skomplikowanych urządzeń zabawowych. Ponadto, duże, publiczne place zabaw zawierają elementy dodatkowe, takie jak zagospodarowanie zielenie, ławki, kosze na śmieci, ogrodzenie oraz inne elementy, które realnie wpływają na finalny koszt ponoszony w związku z budową placu zabaw. W przypadku mniejszych placów zabaw cena z reguły nie będzie zawierać tych części składowych.

Wyposażenie placów zabaw

Realny wpływ na to, ile kosztuje plac zabaw, ma również wybrane wyposażenie. Im prostszy, składający się z mniejszej ilości elementów plac zabaw, tym jego cena będzie niższa. Każde dodatkowe wyposażenie placu zabaw podnosi jego cenę. Wybór wyposażenia będzie przekładał się na cenę placu zabaw.

W przypadku przydomowego placu zabaw dla dzieci wystarczą niezbyt skomplikowane elementy. Sprawdzi się piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki, a dla starszych dzieci elementy takie jak drabinki czy ścianka wspinaczkowa. Plac zabaw w ogrodzenie będzie zachęcał dziecko do aktywności na świeżym powietrzu, do samodzielnej zabawy, a rodzicom dawał chwilę na złapanie oddechu.

Materiał, z którego wykonany jest plac zabaw

Kolejnym elementem, który będzie wpływał na cenę placów zabaw, jest materiał, z którego wykonany będzie plac zabaw. Nieco inną cenę posiadać będą place zabaw z certyfikowanego drewna, a inną z niezbyt stabilnego plastiku. Bardzo ważne jest, aby wybierając plac zabaw poszukiwać takiego, który spełnia normy bezpieczeństwa określone w regulacjach prawnych i który posiada niezbędne atesty. Warto stawiać na rozwiązania bezpieczne, stabilne, trwałe, które służyć będą przez długie lata.

Dużą popularnością cieszą się drewniane place zabaw. Do wykonania ich konstrukcji używane jest drewno, które jest materiałem wytrzymałym i trwałym. Drewniany plac zabaw to bezpieczny plac zabaw, a dodatkowo nie wymaga dużych nakładów pracy związanych z jego konserwowaniem.

Nawierzchnia bezpieczna na placu zabaw

Na cenę placu zabaw składa się również wybrana nawierzchnia bezpieczna. Warto postawić na dobrej jakości nawierzchnię bezpieczną, która zapewni wysoki poziom amortyzacji podczas upadku. To gwarancja, że dzieci będą bezpieczne, a ryzyko urazów zmniejszone do minimum.

Inną kwotę zapłacimy decydując się na nawierzchnię naturalną, taką jak piasek czy trawa, które jednak nie pełnią najlepiej funkcji amortyzujących, a inną w przypadku nawierzchni syntetycznych. Nawierzchnie syntetyczne będą droższe, jednakże ich zastosowanie wiąże się z podniesieniem bezpieczeństwa na placu zabaw, szczególnie, gdy decydujemy się na plac zabaw posiadający wysokie elementy konstrukcyjne.

Przydomowe place zabaw dla dzieci – cena

Podsumowując, koszt budowy placu zabaw może być bardzo różny w zależności od wielu różnych czynników. Cena przydomowego placu zabaw to jednak zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że często wybór najtańszych rozwiązań nie wiąże się z ich dobrą jakością, zatem nie będą one służyć przez długi czas lub konieczne będzie ponoszenie kosztów ich naprawy.

Cena to jeden z czynników, który decyduje o wyborze danego placu zabaw. Nie warto kierować się jednak tylko nią, lecz wybierać firmy, które oferują dobrej jakości, certyfikowane i bezpieczne dla małych użytkowników produkty, które służyć będą przez lata, dzieciom w różnym wieku.

Na co zwrócić uwagę kupując huśtawkę dla dziecka?

Huśtawka to element placu zabaw, który uwielbia niemal każde dziecko! To jednak nie tylko przyjemna forma spędzenia czasu dla malucha,…

Jaki plac zabaw do ogrodu wybrać?

Dzieci uwielbiają zabawę na placach zabaw – to dla nich wielka frajda. Jednakże zabawa na świeżym powietrzu podczas budowania zamków…

Jakie drewno na plac zabaw dla dzieci wybrać?

Decydując się na budowę placu zabaw czy to w przestrzeni publicznej, czy we własnym ogrodzie, niezbędne jest podjęcie kilku kluczowych…

Pomysł na plac zabaw – jak go znaleźć?

Umieszczenie w ogródku drewnianego placu zabaw to sposób, aby zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzieci mają…

Jaki wybrać plac zabaw na ogródek?

Nie ma chyba dziecka, które nie uwielbiałoby zabawy na placu zabaw. Wielu rodziców chcąc zadbać o atrakcyjną formę spędzania czasu…

Czy place zabaw dla dzieci z drewna są ekologiczne?

Swobodna zabawa na placu zabaw na świeżym powietrzu pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię, służy ich rozwojowi ruchowemu, a także jest bardzo…

Drewniane place zabaw z domkiem – jak dokonać wyboru?

Place zabaw dla dzieci z domkiem do ogrodu to idealny sposób na zapewnienie dziecku atrakcyjnej przestrzeni do przyjemnego spędzenia czasu,…

Akcesoria na plac zabaw dla starszych dzieci

Zabawa na świeżym powietrzu potrzebna jest dzieciom niezależnie od wieku. Plac zabaw jest przestrzenią, która idealnie sprawdza się w tej…